Co nového v knihovně

Milí čtenáři,

těší nás, že se vše pomalu vrací do starých kolejí a věříme, že nás již nečekají žádné nepříjemné zvraty. Od 25. 5. je umožněn vstup do knihovny, od 22. 6. už bez roušek, jen s dezinfekcí.  

Ve čtvrtek 18. 6. jsme uspořádali vernisáž krásných obrázků pana Luďka Konečného. Sešly se čtyři desítky příznivců umění. Celou akci doprovázela kapela Mentallica, která vytvořila velmi příjemnou atmosféru a někteří účastníci si i zatancovali.

V pátek 19. 6. jsme pokřtili novou knihu ostravského autora Richarda Skláře Krátký proces. Richard Sklář je autorem čtyř knih, z toho tři se odehrávají v Ostravě. Při čtení se pohybujete po známých místech Ostravy a okolí a máte pocit, že jste přímým účastníkem děje. Patronkou a kmotrou knihy byla známá redaktorka z Ostravského rozhlasu Dagmar Misařová.

Od července po celé prázdniny si budete moci v naší Galerii Emoce prohlédnout obrázky Mgr. Elišky Dorníkové, která se ve své tvorbě věnuje mimo jiné Rothschildovým domům v Šilheřovicích.

Během prázdnin si budete moci prohlédnout výstavu kočárků a panenek, kterou si pro Vás připravila paní Míla Chalupová. Kočárky nás provedou celým dvacátým stoletím a u panenek rebornek si nebudete jisti, zda je to živé dítě, nebo jen panenka.

Od července také obnovuje svoji činnost klub maminek a dětí Literka a první setkání proběhne ve čtvrtek 9. 7. v 10.00. Už se na vás s paní Chalupovou moc těšíme.

S novou kolegyní Barborou Káňovou jsme se snažily přesunout všechny jarní besedy na podzimní termíny – s těmi vás seznámíme.

V září plánujeme komentovanou vycházku s paní Lenkou Kocierzovou po Slezské Ostravě. Zatím neznáme přesné datum, ale měla by to být některá středa v měsíci září.

21. září uspořádáme zpívání s Mgr. Taťánou Mikulskou a Mgr. Silvií Hlillovou. Začínáme v 16.30, přijďte si zazpívat s námi.

25. 9. chystáme besedu s překladateli, což je určitě pro mnohé z vás zajímavé téma. Budete se moci zeptat na cokoliv, co vás zajímá ohledně tohoto tématu.

2. 10. v rámci Týdne knihoven proběhne beseda s Jaromírem Krpcem, autorem historické knihy Ve stínu krále. Autor již chystá druhý díl a dočkáte se zajímavého a čtivě napsaného příběhu o Mikuláši Opavském.

Od září do konce října chystáme výstavu krásných fotografií věnovaných Slovinsku, které pořídil Kamil Übelauer a beseda k tomuto tématu proběhne v pátek 16. 10. 2020.

Besedu o Tasmánii s doc. Ing. Vladimírem Tomáškem, CSc. jsme přesunuli na pátek 23. 10. 2020.

Na 14. ročník turnaje v bowlingu si namasírujte svaly v pátek 6. 11. 2020.

Do Libanonu se podíváme v průvodcem známé cestovní kanceláře Michalem Štěpánkem v pátek 20. 11. 2020.

Beseda manželů Hillových o Himalájích se uskuteční 27. 11., tentokrát začínáme až v 17.00.

Ohledně dalších akcí vás ještě budeme informovat, sledujte prosím stránky knihovny www.kmo.cz a také vývěsky v obci.

Účastníme se spolu s celou KMO projektu určeného seniorům SPOLEČNĚ, který finančně podpořilo OZO Ostrava. Můžete se přidat, další akce jsou naplánovány na říjen a listopad.  

– středa 24. 6. 2020, sraz 15.00 u Domova sester, provádí Tomáš Majliš – Poruba

– čtvrtek 20. 8. 2020, sraz 14. 30 „U hodin“, provádí Tomáš Majliš – Vily Moravské Ostravy

– středa 2. září 2020, jak vznikla kniha pamětí Porubských osobností beseda s autorem Mgr. Radimem Horákem, pobočka Vietnamská

– středa 30. 9. 2020, Zábřeh – Družstvo, provádí Petr Lexa Přendík.

Přejeme Vám hezké prázdniny a nezapomeňte si do kufru nebo batohu přibalit čtivou knihu z naší knihovny.

IVANA TIMKOVÁ, BÁRA KÁŇOVÁ
knihovnice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Spolek Pestré vrstvy zpřístupní bunkr a haldu

Ostravský vlastivědný spolek Pestré vrstvy letos na podzim v Michálkovicích zpřístupní dva objekty, kterými chce místním, ale i návštěvníkům města, změnit pohled na dosud spíše negativně vnímanou pohornickou krajinu. „My v

VÍCE >

Co nového v knihovně

Milí čtenáři, těší nás, že se vše pomalu vrací do starých kolejí a věříme, že nás již nečekají žádné nepříjemné zvraty. Od 25. 5. je umožněn vstup do knihovny, od

VÍCE >

Závěr školního roku na základní škole

Devět let základky za námi Díky postupnému uvolňování přijatých opatření stanovených během pandemie Covid-19 se ve středu 24. 6. 2020 mohl uskutečnit v Kulturním domě Michálkovice závěrečný večírek devátých tříd.  I

VÍCE >

Ozdravný pobyt pro předškoláky bude v říjnu

Život v celé zemi v uplynulých měsících poznamenala restriktivní opatření vlády, jejichž cílem byla prevence proti šíření koronaviru. Tato preventivní opatření se dotkla i připraveného ozdravného pobytu pro michálkovické předškoláky, na

VÍCE >

Investice a opravy v mateřské školce

V úterý 5. května proběhl ve školce zápis. O vzdělávání projevili zájem rodiče 36 dětí. Úspěšně bylo přijato 20 dětí, na které už se od září budou těšit naše paní

VÍCE >
  • office@michalkoviceonline.cz
  • www.michalkoviceonline.cz
  • Michálkovice, Ostrava