Zabarikádovaný muž v bytě, unikající plyn a zásah policie

Doslova na poslední chvíli se podařilo rychlým ostravským policistům zabránit dalšímu možnému výbuchu plynu v činžovním domě (ul. Bláhova). K dramatu došlo v Michálkovicích, kde měl obyvatel domu nejprve napadnout svou přítelkyni a její dceru. Pak se zabarikádoval v bytě, přeřezal hadici s přívodem plynu a těsně před zasahujícími policisty ji zapálil.

Místo zásahu. Zdroj: HZS MSK

Policisté na místě prokázali nejen rychlost a chladnou hlavu, ale také odvahu a schopnost okamžitě reagovat. K události došlo v úterý 9. března krátce po 21 hodině. „Na linku 158 přijal operační důstojník oznámení o fyzickém napadení dvou žen v Ostravě – Michálkovicích. Na místo byly vyslány ihned policejní hlídky,“ uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

Při příjezdu jedna z hlídek viděla na zemi ženu (r. 1983), která byla zraněna. Druhá žena (r. 2003), dcera zraněné, mužům zákona sdělila, že je měl napadnout matčin přítel a následně doplnila, že utekl do podkrovního bytu činžovního domu.

„V tom se otevřelo okno daného bytu, muž začal na policisty vulgárně pokřikovat a vyhrožovat sebepoškozením a zabitím ostatních. Aby umocnil své výhružky, vyhodil kuchyňský nůž z okna. Ten dopadl na zem poblíž služebního vozidla a naštěstí nikoho nezranil. Muži zákona se za podezřelým vydali do domu, kde už na chodbě byl cítit silný zápach plynu,“ pokračuje dále v líčení dramatu policejní mluvčí.

Beranidlo v akci
Podezřelý muž neotvíral, nereagoval na opakované zákonné výzvy a tak museli policisté vniknout do bytu násilím.

„Za použití beranidla vyrazili dveře a začali takticky prohledávat místnosti. Při vstupu do bytu cítili ještě silnější zápach plynu. Svým bezprostředním jednáním zakročili proti muži, který přeřezal pancéřovou pogumovanou hadici přívodu plynu k plynovému sporáku. Tuto následně před zakročujícími policisty zapálil, čímž mohlo dojít k výbuchu plynu, újmě na zdraví osob a škodě na majetku,“ řekla dále mluvčí policie.

Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/v-ostrave-mohl-zase-bouchnout-plyn-muz-v-byte-prerezal-privod-a-zapalil-hadici-2.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

PF 2021 Přejeme všem našim čtenářům do nového roku jen to nejlepší!!Napište nám do komentářů, jak máme v projektu Michálkovice ONLINE pokračovat dále… Děkujeme za vaše zprávy na sociálních sítích,

VÍCE >
  • office@michalkoviceonline.cz
  • www.michalkoviceonline.cz
  • Michálkovice, Ostrava